Poradnik ślubny cz.2 Obrączki

2/22/2017

Symbolika obrączek ślubnych jest dość prosta, choć ja sama nigdy się nad nią nie zastanawiałam. Zwyczaj wymieniania się przez parę obrączkami pochodzi z Rzymu, istnieje historia, że w dawnych czasach to tylko kobieta nosiła obrączkę, był to jej obowiązek. Świat posunął się bardzo do przodu i jak wszyscy dobrze wiemy, obrączkę nosi również mężczyzna. Dlaczego obrączki symbolizują wieczność i miłość? Przez swą kulistą formę, która nie ma ani końca, ani początku. Dlatego właśnie ta biżuteria stanowi piękny symbol małżeństwa...


Rodzajów obrączek jest tak dużo, że nie jestem w stanie wymienić ich wszystkich. Najczęściej na materiał obrączki wybiera się złoto, jest to metal trwały o różnym rodzaju i zabarwieniu. Czytając opinie Panien Młodych z wszelkich grup, zauważyłam tendencje do kupowania złota o próbie 585, my również taką posiadamy. Oczywiście są również inne składy takie jak 333, 375 albo większa 750. Kolejnym popularnym materiałem na symbol miłości jest srebro. Jego kolor jest dość wyrazisty o białym zabarwieniu. Srebro jest mniej trwałym metalem niż złoto, różni się swą miękkością. Piękne obrączki można wykonać również z platyny, jest ona najcenniejsza i najdroższa spośród metali szlachetnych. Kiedy byłam z Rafałem na targach ślubny jakieś 2 lata temu, to swoją furorę robiły również obrączki z tytanu, na wszelkich stronach internetowych widziałam pięknie wykonaną biżuterię z tego materiału. Warto dodać, że tytan jest najmniej alergiczny i najtrwalszy spośród wymienionych metali.

Cena obrączek zależy zawsze od ich masy oraz od rodzai kamieni jakie ewentualnie znajdują się w obrączkach. Jeżeli chodzi o profile obrączek, to najlepsza jest zaokrąglona, my niestety takich nie zakupiliśmy i teraz troszkę Rafał na tym cierpi, a raczej jego palec. Oczywiście prócz profilu zaokrąglonego jest jeszcze płaski fazowy oraz płaski.

Szerokość obrączek zależy od upodobania pary oraz od grubości własnych paluszków. Wydaje mi się wiadome, że Pani która ma rozmiar obrączki 6' nie wybierze szerokości 8 mm :) Szerokości mieszczą się w zakresie od 3 mm do 8 mm. Przy wyborze rozmiaru trzeba pamiętać o tym, by nie przymierzać pierścionków ranem, ani w mocne upały. Wtedy nasze palce są napuchnięte i niestety rozmiar jest zakłamany, w efekcie zimą obrączka będzie zbyt luźna. Z tego co doczytałam, przymierzanie swoich symboli miłości należy dokonać w 10-20 stopniach Celsjusza. Takimi nadzwyczajnymi przypadkami, kiedy się nie powinno dokonywać wyboru obrączek jest sytuacja kiedy kobieta jest w ciąży, kiedy para jest chora, zestresowana bądź wpływa na nią ciśnienie atmosferyczne.

Trwałość obrączek to pytanie zazwyczaj nurtuje pary młode.
Najtrwalsze obrączki to te wykonane z złota białego, w kolejnej trwałości są obrączki z złota żółtego, czerwonego, obrączki wielokolorowe ze złota łączonego oraz obrączki srebrne.

Do obrączek na wewnętrznej stronie możemy dodać grawer, zazwyczaj jest to data ślubu, data poznania, miłe słowo bądź ważny dla pary cytat. Na zewnętrznych stronach obrączki można zastosować mat, wszelkiego rodzaju kamienie i cyrkonie. Z tego co wiem, mat się bardzo szybko ściera, a kamienie wypadają. Moje kamienie na szczęście są całe i zdrowe :)


Pytacie mnie również, czy obrączki od lokalnego jubilera są trwałe?
Uważamy zgodnie, że tak :) Ważne tylko by lokalny jubiler miał dobrą opinie na mieście bądź w sieci.

To chyba wszystko co mogę wam pokrótce przekazać. Mam nadzieję, że rozwiałam jakieś wasze wątpliwości i pytania, jeżeli jednak nie to zapraszam do komentarzy :)


Pozdrawiam N :)


You Might Also Like

3 komentarze

  1. Anonimowy28/3/17

    Cały czas nosisz obrączkę i zaręczynowy? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy23/4/17

    Hej :) mam pytanie jak wyglądało wejście do Kościoła z obrączkami? Na zdjęciu widzę, że niosła Wam obrączki dziewczynka i chciałam zapytać jak to wyglądało? Sama planuję, aby obrączki niosła bratanica, ale mam problem jak to ugryźć organizacyjnie :) Mała wchodziła z Wami i siadała w ławce z rodzicami? W momencie, gdy jest błogosławieństwo obrączek podchodziła do księdza? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Polub nas na Facebook