Kolorowe okulary?

2/11/2017

Tak sobie ostatnio myślę, czym byłby związek bez kłótni? Czy tak się w ogóle da? Co jeżeli czasem sztucznie napędzany kolorową machinę ślubów? Pani Grażynka z internetu tak chwali małżeństwo, jej mąż taki Oh i ah, może i ja wezmę ślub? Będę żył jak panicz, będę miał te jedyną, a moje życie będzie przypominało krainę mlekiem i miodem płynącą. Nie mój drogi... tak nie będzie i nigdy nie wierz Pani Grażynie z i internetu.


Wiesz co to małżeństwo?
Małżeństwo to troski, masę niepowodzeń, tysiące upadków i miliony pagórków, po których ty musisz iść, bo przecież  zdecydowałeś się na ślub, na kolejny krok. To krok w poważne i dorosłe życie. Z tego nie ma odwrotu.. No jest rozwód ale czy taki właśnie koniec sobie wymarzyliśmy stojąc na ślubnym kobiercu? Wątpię. MUSICIE być przygotowani na najgorsze, nigdy nie wiecie czy spotka was jeden, czy miliony problemów w małżeństwie. Oczywiście nie muszą one dotyczyć odmiennych charakterów, jest wiele innych przyczyn niedomówień, czy kłótni.

Byliśmy dziś u babci Rafała, bardzo mądra osoba doceniam ją i jej zdanie. Opowiadaliśmy jej szczegółowo co nas nurtuje i dlaczego powstanie na bloga takiego typu post. Wiecie co nam odpowiedziała?
"Nigdy nie słyszałam, by jakieś małżeństwo się ze sobą nie kłóciło"
Babcia znała kiedyś parę, która była uznawana za wzór małżeństwa! Nigdy nie kłócąca się małżeńska para. Wprost cudowna żona i cudowny mąż, nic dodać nic ująć. Gdy po raz kolejny usłyszeli takie opinie odezwali się, że wcale tak nie jest. Owszem są zgodni, kochają się nad życie lecz jak w KAŻDYM związku czasem się powadzą. Mija jednak 5-10 minut i jeden drugiego trącenie, drugi odda uśmiechem i przytulaniem.


Wierzcie mi czy nie, ale kocham tego swego małżonka, jednak czasami jakbym mogła wysłałabym go na księżyc! BA a on mnie diabłów :D wiecie co? Kocham swoje małżeństwo, właśnie za taką prawdziwość, za każdą problemową drobnostkę, za jego uśmiech z rana i dąsy po pracy. Takim miłym zakończeniem namawiam Was do znalezienia swojej miłości, nie namawiam Was do małżeństwa, bo na to trzeba dorosnąć ;)


Pozdrawiam N!

PS. Obserwujcie nas na Instagramie oraz Facebook'u ;)

You Might Also Like

0 komentarze

Polub nas na Facebook