Pięć cech udanego związku!

1/12/2017Każdy z nas chce stworzyć udany związek, niestety nie każdemu się to udaje. Powodów takiego stanu rzeczy może być mnóstwo, zaczynając od zazdrości kończąc na braku czasu dla drugiej połówki. Więc jak stworzyć udany związek? Jakie cechy powinien mieć?
W dzisiejszym poście wypisze 5 cech, które moim zdaniem są niezbędne by stworzyć jak najlepsze relacje między partnerami. ZAUFANIE
Definicja zaufania jest prosta, ale to co z pozoru wydaje się łatwe nie zawsze takie jest. Są ludzie, którzy potrafią obdarzyć zaufaniem drugą osobę znając ją zaledwie parę dni. Ale są też tacy co nie potrafią zaufać przez wiele lat. Osobiście jestem zdania, że na te wielkie słowo trzeba sobie zasłużyć.
Chociaż jeśli chodzi o związek to kredyt zaufania daje na start, ponieważ bez tej cechy w związku daleko nie zajdziemy. Ważne jest to by nie oszukiwać partnera, bo wystarczy jedno małe kłamstwo by całe zaufanie poszło w diabły.

SZACUNEK
Jest to jedna z najważniejszych cech udanego związku. Nawet na sali weselnej podczas składania życzeń, usłyszałem to słowo przynajmniej od 70% gości. Niestety w dzisiejszym świecie co raz trudniej o szacunek. Osobiście jestem zdania, że to trzeba sobie zapracować w prawie każdej dziedzinie życia. Jedynym wyjątkiem u mnie jest związek, ponieważ jest tutaj niezbędny i kochaną osobę po prostu trzeba szanować.

LOJALNOŚĆ
Nie mylić z wiernością, ponieważ lojalność nie polega tylko na tym. Ta cecha jest naprawdę obszerna, dlatego warto przedyskutować ją z partnerką/partnerem. Powinniście sobie odpowiedzieć na takie pytania jak: Gdzie jest granica lojalności?  Czym ona jest dla was obojga? Czego oczekujecie od siebie? Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne, po to żeby w przyszłości nie było porozumień i pretensji. Gdy już ustalicie czym dla was jest lojalność, przestrzegajcie jej. Jestem pewny, że to na pewno zaowocuje w wielu aspektach waszego życia.

WSPARCIE
Tego nigdy nie powinno zabraknąć w związku. Chyba każdy z nas oczekuje wsparcia np: w chorobie lub kiedy umrze nam bliska osoba. Wiem, że podałem drastyczne przykłady ale to wtedy właśnie najbardziej potrzebujemy tej cechy od partnera. Pamiętajcie, choćby się waliło i paliło, nigdy nie przestawajcie wspierać swojej drugiej połówki!

KOMPROMIS
Czasami jest bardzo trudny to wypracowania, ale jak już go znajdziemy to bardzo ułatwi nam życie. Sztuka kompromisu jest niezbędna by uniknąć kłótni oraz nieporozumień. Oczywiście nie zawsze uda nam się pójść na ustępstwa, ale to jest normalne. Ważne jest to by nie próbować na siłę drugiej osobie wpierać naszego zdania, bo to spowoduje że ją stłamśmy. 

Nie są to wszystkie cechy jakie powinien zawierać dobry związek. Wymieniłem tylko te, które moim zdaniem są najważniejsze. 
Zapraszam do wypisywania w komentarzach jakie cechy wy uważacie za niezbędne w tworzeniu udanego partnerstwa.


R.
.
You Might Also Like

8 komentarze

 1. Anonimowy12/1/17

  Nic dodać nic ująć :) te cechy są mega ważne

  OdpowiedzUsuń
 2. Przynajmniej większość wymienionych przez Ciebie cech jest ważna, ale... chyba nie najważniejsza :D Bo ja za taką uznałabym szczęście, które łączy wszystkie te, które zostały wymienione. A by je osiągnąć grunt to nie robienie niczego brew sobie: obydwie strony powinny czuć, że i dają, i biorą coś z tej relacji, a jeśli się "poświęcają" to dlatego, że widok drugiej osoby, która będzie nieszczęśliwa jest dla nich czymś gorszym, niż owo "poświęcenie" (które właśnie dlatego poświęceniem nie jest - dana rzecz jest niżej w hierarchii wartości niż ukochana osoba).
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wymieniłem szczęścia, ponieważ dla mnie nie jest to cecha lecz emocja :) tak samo jak miłość :). Pod nazwą "Udany związek" mam na myśli "Szczęśliwy związek". Zgadzam się z Tobą w 100%, jeśli chodzi o to by niczego nie robić wbrew sobie. Pozdrawiam i dziękuje za komentarz :)

   Usuń
 3. Anonimowy17/1/17

  Kiedy Nowy wpis ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszamy ale przez chorobę mamy lekki poślizg 😕 Nowy wpis już niebawem !

   Usuń
 4. Wszystkie cechy są bardzo ważne. Póki co udaje nam się je wszystkie wprowadzać w życie codzienne chociaż często dopada na rutyna, która jest tą złą cechą w zwiazku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zmieńcie te rutynę. Ona jest okropnym wrogiem dwojga kochających się ludzi :( Powodzenia!

   Usuń

Polub nas na Facebook