Wesele, ślub - fotograf, kamerzysta

11/25/2016

Wesele, ślub - fotograf, kamerzysta !
Wiele osób pytało Nas w prywatnych wiadomościach czym kierowaliśmy się przy wyborze fotografa i kamerzysty, co zawierała umowa, jak wcześnie ją podpisywaliśmy etc. 

Stwierdziłam, że skoro jesteśmy już PO a wy macie takie pytania to warto na nie odpowiedzieć w ogólnym poście. Przy okazji pochwalimy się własnymi zdjęciami ślubnymi oraz krótkim teledyskiem. Jeżeli jakieś małżeństwo ma również do tego posta coś do dodania od siebie, jakieś doświadczenia to zapraszam do komentarzy :) 
Zanim wybierzecie sale, fotografa kamerzystę czy oprawę muzyczną warto zastanowić się jakiego typu ślub i wesele Was interesuje. Idziecie raczej w skromne wesele czy wielką huczną uroczystość na 300 osób. Określcie budżet i na jego podstawie szukajcie usługodawców. W tej kwestii polecam Targi Ślubne, można nabyć na nich wiele rabatów i promocyjnych cen.Gdy szukałam fotografa i kamerzysty robiłam to na podstawie tylko i wyłącznie wydatków.. To był mój błąd ponieważ nie skupiałam się na jakości zdjęć ani na opinii danej firmy w sieci. Dlatego tutaj prośba do Was, jak już określicie swój budżet na foto&video to dajcie sobie w zapasie jakieś 1,5 tysiąca więcej. Lepiej zrezygnować z dodatkowych atrakcji dla gości, niżeli żałować złych zdjęć przez całe życie. Bo to właśnie one zostają do grobowej deski jako pamiątka. Hm próbuje sobie przypomnieć ile wcześniej zarezerwowałam foto&video.. to było jakieś 1,5 roku przed ślubem. 
Ów specjalista fotograf pokazał Nam na spotkaniu swoje zdjęcia, nagrania etc. Normalnie miód malina... jakieś pół roku przed  ślubem zaczęłam uważniej śledzić firmę, z którą podpisaliśmy umowę. Na nasze nieszczęście nie dodawał żadnych nowych materiałów na swoją stronę ani na fanpage'a .. zaciekawiło mnie to i postanowiłam szperać dalej.. tak sobie wyszperałam, że byłam załamana jakością zdjęć i filmów, które znalazłam. Totalnie odbiegała ona od tego co zostało Nam pokazane na spotkaniu. Wtedy wiedziałam, że za wszelką cenę muszę zmienić te firmę.. nawet kosztem straty zadatku.
 Zaczęliśmy pytać znajomych, szukać po znajomości i tak wpadł nam w oko fanpage  Mateusz Czech fotogarfia . Człowiek bardzo profesjonalny, wiecznie wygadany i uśmiechnięty... co najważniejsze potrafił uchwycić każdą chwilę za pomocą aparatu, a następnie wydobywał  piękno tych chwil w swoich programach. Nie mogłam się przyczepić do niczego. :) 
Fotograf zaklepany to teraz czas na kamerzystę. Oj powiem Wam naszukaliśmy się baaardzo długo bo terminy zajęte, bo jakość okropna ( tym razem prześwietlałam wszystko). Tak w końcu znaleźliśmy fedorczyk.pl . Łukasz podobnie jak Mateusz wykazał się super podejściem do klienta, dobrą jakością filmów jak i teledysków ślubnych. Wtedy wiedziałam, że mam idealne Kolabo :) 

Czym kierowaliśmy się przy wyborze ?

Po nieudanym pierwszym wyborze najważniejsze było :

- Prawdziwe portfolio. Szperajcie, szukajcie jak ktoś jest oszustem to prędzej czy później to wyjdzie.
- Jakość tego portfolio
- Ilością zdjęć w cenie pakietu
- Ilość zdjęć po obróbce
- Czas trwania zmontowanego filmu
- Czas trwania klipu ślubnego
- Czas jaki usługodawcy przeznaczają dla Nas w tym dniu. Najczęściej w pełnym pakiecie są do     około 1-2 w nocy :)
- Cena :) 


Nie bójcie się pytać o portfolio o kilka próbek materiału. Negocjujcie, zawsze lepiej spróbować niż żałować, że się nie spróbowało. Przeczytajcie umowę dobrze nawet kilka razy. Czytajcie opinie, nawet piszcie do dawnych klientów oni z pewnością udzielą Wam odpowiedzi na każde pytanie. W końcu też byli kiedyś na Waszym miejscu. Na zdjęcia czekaliśmy dokładnie 60 dni a na film i teledysk około 30 dni :) 

Uwierzcie mi na słowo.. Nie ma nic lepszego od poleconych usługodawców... Chociaż z tym też trzeba ostrożnie ponieważ Dj mieliśmy poleconego a była totalna klapa :) 

Myślę, że wszystkie ważne sprawy ujęłam w poście jak nie to dawajcie znać w komentarzach z chęcią odpiszę ! :) 


Gorąco Pozdrawiam !
You Might Also Like

7 komentarze

 1. Piękne zdjęcia,film ! Pamiątka do końca życia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne zdjęcia, szczególnie te plenerowe �� Rady bardzo dobre, a ja jeszcze dorzucę od siebie, że warto patrzeć na różne zdjęcia danego fotografa (z kościoła, wesela,pleneru) i dopiero jeśli wszystkie się nam podobają to decydować się na daną osobę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe i wzruszające zdjęcia. Niejedna młoda para pozazdrości Państwu takiej pamiątki na całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia robaczki :)
  I te łzy wzruszenia ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Polub nas na Facebook