Obowiązki i przywileje małżeństwa :)

11/04/2016

Chcielibyśmy dziś poruszyć temat " definicji małżeństwa ". Czyli jakie przywileje i obowiązki ciągną się za tym wyjątkowym stanem.

Wczoraj oglądałam teledysk jednej z moich instagramowych koleżanek. W nim ksiądz powiedział, że małżeństwo to jest coś niezwykłego. Poprzez małżeństwo darujemy drugiej osobie rzecz, która jest dla Nas najcenniejsza - Nasze życie. Zapamiętam te słowa do końca życia..Związek małżeński to nie tylko rajska sielanka, przeplatana miłością i radością. To są również obowiązki, przywileje, wady czy zalety. Jeżeli je akceptujemy to jesteśmy przygotowani na oddanie swojego życia w czyjeś ręce.Jednych życie doświadcza, dzień po ślubie, drugich 3 miesiące a jeszcze innych 4 lata po.

Poniżej chce zaprezentować pięć przywilejów małżeństwa i pięć obowiązków, możecie się z nimi nie zgadzać lub mieć inne, ale to dobrze, bo każdy z Nas jest inny, ma inny charakter, inne poglądy, inną religię etc.Pięć przywilejów według Natalii :


1) Wspólne zainteresowania.

Moim zdaniem fajnie jest mieć wspólne zainteresowania, można wymieniać swoje poglądy i wizje na dany temat. Buduje to więzi i relacje między małżonkami.


2) Posiadanie bratniej duszy.

Posiadanie na wieki wieków bratniej duszy. Rodzina może zawieść, przyjaciółka może zawieść ale to mąż powinien być zawsze w pogotowiu by wysłuchać i pocieszyć małżonkę. Oczywiście działa to w dwie strony.3) Wspólne rozwiązywanie problemów

Co dwie głowy to nie jedna, prawda ? Stara rada ale strzelona w dziesiątkę. Myślę, że to zdanie należy do tych ponadczasowych.


4) Miłość

Każdy człowiek na tej kuli ziemskiej zna to uczucie i chce nim obdarowywać. Jak to robić jeżeli nie mamy małżonka ? Oczywiście są pary które żyją ze sobą po stokroć lat i "papierek" nie jest im do szczęścia potrzebny. Dlatego jak się ze mną nie zgadzacie, proszę przeczytać 4 akapit :)

5) Rodzicielstwo

Małżeństwo powinno się równać również z rodzicielstwem. Uważam, że to przywilej chociaż na dzień dzisiejszy nie planujemy w (najbliższym czasie) potomków.Pięć obowiązków według Natalii :


1) Dbanie o ognisko domowe.

Pranie, sprzątanie, gotowanie - takie proste a takie skomplikowane. Nie lubię tego robić ale jestem w małżeństwie i to mój obowiązek. Z czasem pewnie przywyknę :)

2) Dbanie o swoją urodę 

Dziewczyny, to że Wasi narzeczeni są już Waszymi mężami to nie znaczy, że trzeba odpuścić dbanie o swój wizerunek. Mężczyźni są wzrokowcami lubią jak kobieta jest ładnie, schludnie ubrana i ma czasem wykonany make-up. Dresy zostawcie od czasu do czasu w szafie.
3) Dbanie o sprawy "łóżkowe"

Pewnie znacie powiedzenie, że mężczyzna najedzony w domu nie stołuje się na mieście ? Nie muszę nic to tego stwierdzenia dodawać.

4) Odpowiedzialność

Nie wiem co tak naprawdę mogę tutaj napisać, bo każdy zinterpretuje to inaczej. Idąc wspólną drogą musimy być za siebie nawzajem odpowiedzialni. On na drodze szybkiego ruchu jedzie 200km/h , Ja go stopuje bo jestem właśnie odpowiedzialna za swoje i jego życie.

5) Wierność !!!

To nie tylko obowiązek to MUS. Niech żadnemu/żadnej z Was nie przychodzi do głowy takie bestialstwo. Jak to powiedział znajomy Rafała " Mam marnować swoje małżeństwo, swoje całe życie na rzecz 10 minut przyjemności?"
To są tylko moje czyste przemyślenia. Możecie zadawać sobie pytanie co ja tam mogę wiedzieć. Małżeństwo dotyczy mnie przecież zaledwie ponad miesiąc. Uczę się.. mogę się mylić..ale jak widzicie wyżej przytaczam słowa osób które mają więcej życia i doświadczenia za sobą niż ja.Pięć przywilejów według Rafała:


1) Wspólne finanse 

O wiele łatwiej jest kiedy pracują dwie osoby, możemy pozwolić sobie na więcej, niż tylko opłaty.

2) Wsparcie

Nic tak nie pomaga jak wsparcie bliskiej osoby, która w każdej chwili pomoże nam stanąć na nogi lub pomoże nam dojść do wyznaczonego celu. Obama, Einstein, Hitchcock - osiągnęli sukces dzięki żonom, w tym wypadku idealnym stwierdzeniem jest że, "za każdym wielkim mężczyzną, stoi jeszcze większa kobieta". Faceci, podziękujmy panią za te wsparcie bo bez niego było by o wiele ciężej. 3) Seks

Ktoś kiedyś mi powiedział że po ślubie mogę o seksie zapomnieć. Panowie nic bardziej mylnego, moim zdaniem po ślubie dopiero zaczyna się prawdziwe życie łóżkowe ;)

4) Najlepszy przyjaciel jest zawsze obok ciebie

Żona to twój najlepszy przyjaciel i to bez wątpliwości. Nie bierz ślubu z kobietą, która nie jest dla Ciebie przyjaciółka. Dzięki takiej relacji zawsze masz z kim porozmawiać, iść do kina czy pograć w Fife :). 

5) Prawo do informacji na temat współmałżonka

Żyjąc w związku bez ślubu , nie możemy liczyć na informacje o partnerze. Bardzo dobrym przykładem w tym wypadku jest to, że lekarz nie może poinformować nas o stanie jego zdrowia.
Pięć obowiązków według Rafała:

1) Dbanie o dom

Jedną z ważniejszych funkcji mężczyzny w domu to dbanie o domu od strony technicznej. Naprawić kran, powiesić półkę etc.
2) Praca

Obowiązkiem męża jest utrzymać rodzinne, tak by mogła się czuć bezpieczna. Oczywiści dobrze jest jeśli żona również pracuje(patrz punkt pierwszy w przywilejach).

3) Dbanie o siebie

Nie możemy spocząć na laurach. Facet powinien dbać o siebie zarówno przed ślubem jak i po ślubie. Dodatkowym plusem tego jest to, że się lepiej czujemy psychicznie i fizycznie.

4) Dbanie o żonę

Prawmy komplementy, słuchajmy naszych żon.To jest jedna z podstaw udanego małżeństwa.


5) Stworzenie rodziny

Prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, spłodzić syna oraz posadzić drzewo. Jak dla mnie to jest obowiązek, który jest jednocześnie moim marzeniem.
Kolejność tych zalet oraz obowiązków jest całkowicie przypadkowa. Niektóre z nich usłyszałem od znajomych, którzy mają już wiele lat szczęśliwego małżeństwa za sobą. Możecie ale nie musicie się ze mną zgadzać, każdy ma prawo do innych przemyśleń, ale myślę że wiele z tych punktów będzie się pokrywało z waszym zdaniem.
You Might Also Like

0 komentarze

Polub nas na Facebook