Obowiązki domowe :)

11/06/2016

Oboje witamy was po jakże krótkim weekendzie :)

Dziś temat, w którym jesteśmy dość zgodni, oceniłabym to na skale 99% zgodności :D

Mowa dziś o obowiązkach domowych. Ja popieram fakt, iż to żona powinna przejąć je w 95 %, ale tylko w przypadku kiedy nie pracuje, lub pracuje w domu.
Reszta, czyli te 5% to jest kwestia wyrzucania śmieci, którą Rafał przejął bez względu na to czy pracuje, ale to tylko nasza wewnętrzna małżeństwa zasada :) :)Zacznę od tego, że nienawidzę sprzątać.. nie wiem kto mnie tak zraził być może apodyktyczny ojciec ;) W momentach gdy pracowałam na etat po za domem, Rafał przejmował połowę obowiązków. Wstawiał pranie, wieszał je, zmywał naczynia, mył podłogi bo przecież skoro oboje pracujemy, po tyle samo godzin to czemu miałabym zostać z tym sama ?Odkąd zaczęłam pracować zdalnie, przejęłam obowiązki domowe w pełni, aczkolwiek są wyjątki.
Koniec miesiąca w mojej pracy jest zazwyczaj dość napięty. Liczy się laptop, kawa i żarcie z dostawy. W takich momentach mogę polegać na mężu, ogarnie on mieszkanie które było zaniedbywane tydzień czasu :) Jeśli chodzi o gotowanie to przed ślubem gotowałam rzadko, najczęściej szłam po obiad z "jadłodajni" . Po ślubie sytuacja zmieniła się o 180°, obecnie gotowanie baaardzo mi się spodobało i nie mam zamiaru oddawać tego obowiązku partnerowi, nawet jeżeli potrafiłby gotować.Bardzo mi się nie podoba pojęcie " Pomaganie żonie w sprzątaniu " przecież to NASZ wspólny dom/mieszkanie czemu miałabym robić to tylko ja ? .. Na świecie są kobiety, które lubią gdy im się, do mycia podłóg facet nie miesza. Jednak, jeżeli zostaniemy rodzicami lub znajdę pracę stacjonarną, Rafał w 100% będzie UCZESTNICZYŁ w obowiązkach domowych :)

PS. W niedzielę kawę robi ON, wtedy właśnie TA niedzielna najlepiej mnie smakuję :) :)Kobiety i mężczyźni jakie Wy macie zdanie na ten temat ?

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Anonimowy22/12/16

    Mimo, że pracuję to wolę sprzątać sama, męża zajęcie to również wyrzucanie śmieci:) zazdroszczę pracy zdalnej. Jeżeli można wiedzieć czym się zajmujesz?
    D.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem ciężko pogodzić życie zawodowe z życiem prywatnym. Cieszymy się, że Pani się to udało. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Polub nas na Facebook